Dotacje na usuwanie azbestu

28 czerwca 2011r. | Drukuj

W twoim gospodarstwie lub budynku mieszkalnym, zalega szkodliwy azbest? Chcesz go usunąć, ale brakuje ci pieniędzy? Gmina Sierakowice ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu (eternitu) z budynków mieszkalnych i gospodarskich w 2011 r. i 2012 r.

Na terenie gminy Sierakowice od kilku lat istnieje możliwość uzyskania dofinansowania prac związanych z usuwaniem azbestu (eternitu) z budynków mieszkalnych i gospodarskich. Dofinansowanie może wynieść do 70% kosztów demontażu, transportu i utylizacji odpadów azbestowych(eternitu). Możliwe jest również dofinansowanie samego transportu i utylizacji wyrobów azbestowych, w przypadku gdy prace demontażowe już zostały wykonane przez firmę uprawnioną.

fot. archiwum

Dofinansowanie nie dotyczy zakupu materiałów do wykonania nowego pokrycia dachowego. Polegać będzie na refundowaniu poniesionych przez właściciela i udokumentowanych kosztów zadania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska, rozbiórkę dachu oraz transport i przekazanie powstałych odpadów do unieszkodliwienia, może wykonać wyłącznie firma posiadająca uprawnienia do prowadzenia prac rozbiórkowych z azbestem, na terenie Sierakowic.

Osoby zainteresowane uzyskaniem ww. dotacji w 2011 lub 2012 r. prosi się o kontakt w terminie do dnia 22 lipca 2011r. z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Sierakowicach pok. 302, tel. (058) 681-95-42, e-mail: [email protected]


Opublikowano w: KartuzyTwój styl z GK
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz