Pamiętaj o tacie! Dzisiaj Dzień Ojca

23 czerwca 2011r. | Drukuj

Niezastąpiony w rodzinie, na co dzień często niedoceniany. Dzisiaj mamy okazję, aby podziękować mu za to, że po prostu jest.

Jak wiele tego typu świąt, także Dzień Ojca wymyślono w USA. Po raz pierwszy obchodzony był 19 czerwca 1910 roku. Z inicjatywą święta wystąpiła mieszkanka miejscowości Spokane, Sonora Louise Smart Dodd. Chciała w ten sposób oddać hołd swojemu ojcu, którego uważała za niezwykłego człowieka. W naszym kraju Dzień Ojca obchodzimy od 1965 roku.

fot. sxc.hu

We Włoszech Dzień Ojca jest obchodzony 19 marca, w dzień Świętego Józefa, na Litwie – w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii – w drugą niedzielę czerwca, a w Niemczech – w święto Wniebowstąpienia Jezusa (40 dni po Wielkanocy). Najpopularniejszym dniem, w którym obchodzi się Dzień Taty na świecie, jest trzecia niedziela czerwca. Wtedy świętują go ojcowie między innymi, w Argentynie, Bułgarii, Kanadzie, Chile, Chinach, Czechach, na Węgrzech, Japonii, Meksyku, Holandii, Peru, na Filipinach, w Szwajcarii, w Turcji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych.

Niezależnie, czy jest się ojcem jednego czy pięciorga dzieci, dziś wszyscy obchodzą swoje święto. I niezależnie od tego, jaki prezent ojcowie dostaną, najważniejsze, by ten dzień spędzić razem z dziećmi.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz