Truskawkobranie na Złotej Górze

25 czerwca 2011r. | Drukuj

Dziś rozpoczyna się wyjątkowa impreza, jaką jest Truskawkobranie w Złotej Górze koło Kartuz. W tym roku zabawa potrwa dwa dni.

W programie, oprócz możliwości skosztowania wielu odmian truskawek, organizatorzy zapraszają na koncerty zespołów folkowych, rockowych i jazzowych, festyny, konkursy i zabawy oraz zawody wędkarskie. Na jeziorze Brodno Wielkie rozegrane zostanie dwudniowe I Grand Prix Kaszub w ramach regat Pucharu Polski klasy Delphia 24 One Design. Jak zwykle odbędą się liczne konkursy związane z truskawką – na najlepsze ciasto truskawkowe, na największą truskawkę oraz na „truskawkową fraszkę”.

fot. archiwum

Program kulturalny zadowoli chyba każdego. W sobotę impreza rozpocznie się o godzinie 15. Przez cały dzień będą przygrywać kapele o różnorodnych stylach muzycznych – od zespołów dziecięcych po rockowe. Pierwszy wieczór zakończy koncert zespołu Sumptuastic, grającego melodyjny, nastrojowy pop-rock (ok. 21.30). W niedzielę, zanim wystąpi gwiazda wieczoru – Kombi, na scenie pojawią się m.in. zespół folklorystyczny Perła z Litwy, Bernard Dornowski (ex-Czerwone Gitary) z muzykami i Logan Route – grupa stylizująca się na zespół Queen.

Historia

Od 1971 roku na Złotej Górze nieopodal Brodnicy Górnej z okazji truskawkowych żniw gospodarze powiatu kartuskiego urządzją wielki festyn ludowy. Święto Truskawkobrania rozrasta się i przyciąga coraz większe rzesze wystawców i zwiedzających – zarówno „miejscowych” jak i turystów. Festyn stał się największą imprezą w regionie. Szacuje się, iż w Truskawkobraniu 30 czerwca 2002 roku wzięło udział 30 000 osób, w 2004 roku i 2005 było już ich około 40 000. O popularności tego święta świadczy również fakt, iż w ciągu jednego dnia (w 2005 r.) sprzedano tam prawie 2 tony truskawek.


Opublikowano w: Kartuzy
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz