Rumskie święto deskorolki [ZDJĘCIA]

23 czerwca 2011r. | Drukuj

21 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Deskorolki. Rumia także świętowała – impreza odbyła się w Skateparku przy ul. Krzywoustego w Rumi – Janowie.

Tego dnia, miłośnicy deskorolki na całym globie spotykają się, aby promować swój ukochany sport. Często jest to ich sposób na życie, w którym oprócz jazdy na desce, swoje miejsce ma moda, muzyka, graffiti czy fotografia.

fot. Kuba Wojciechowski

W ramach Światowego Dnia Deskorolki w Rumi, odbywały się zawody w jeździe na desce w następujących konkurencjach: Hippie Jump Contest, Best Line Contest i Best Trick. Najwyższy Hippie Jump wygrał Michał Gardocki skacząc 115 cm. W Best Line bezkonkurencyjny był Wojtek Szczot, tuż za nim Dorian Butkiewicz (obaj z Gdyni), a trzeci mieszkaniec Rumi Łukasz „Kobiał” Kobiałka. W Best Triku wygrał również Wojtek Szczot.

Nagrodą niespodzianką była deska z grafiką namalowaną przez Wojtka Jastrzembskiego, tatuatora z Blues Tattoo w Rumi. Deskę wygrał Karol Wiczling z Rumi za bardzo oryginalny trik. Dodatkowo wyróżniono kilka innych osób, a publiczność otrzymała gadżety od sponsorów.

Imprezie towarzyszyła muzyka i dobra atmosfera wśród uczestników. Po zakończeniu konkursu wystąpiła Kapela „Rahmel”. Światowy Dzień Deskorolki w Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 2006 roku.

Galeria

fot. Kuba Wojciechowski


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Alicja pisze:

    Gorące gratulacje najlepszemu skoczkowi deskorolki Michałowi! Brawo! Życzę zdobycia światowych rekordów!

Dodaj komentarz