Pomysły na ciekawe wakacje w Rumi

23 czerwca 2011r. | Drukuj

Wraz z końcem zajęć w szkołach, przychodzą długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. W tym roku będą dłuższe o 3 dni, więc czasu wolnego jest dużo, a pomysłów na jego spędzenie w Rumi znajdziemy jeszcze więcej.

Miłośnicy czynnego wypoczynku będą mogli sprawdzić się w licznych turniejach piłki nożnej, koszykowej, siatkowej, czy wycieczkach rowerowych. Za 2 zł można spędzić czas na krytej pływalni, a gdy kieszonkowe pozwoli, wybrać się na wycieczkę autokarem. Dzieci mogą odwiedzić wydmy i latarnię morską w Czołpinie, ale nie tylko. Na ciekawych świata czekają: Zamek Książąt Pomorskich, Zamek Krzyżacki czy Miasteczko Westernowe w Grudziądzu – to niektóre propozycje z wielu do zobaczenia.

Wakacje powinny być przede wszystkim bezpieczne. / fot. archiwum

Licznych atrakcji dostarczą Parafie organizując półkolonie, a Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych prowadzić będzie koło: filmowe, miłośników Kaszub, dekoratorsko-plastyczne, czy grafiki komputerowej. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczą tylko chęci, by zapomnieć o nudzie!

Zainteresowanych szczegółowym kalendarzem zajęć i imprez odsyłamy na stronę Urzędu Miasta Rumia www.um.rumia.pl – Biuletyn Wakacyjny 2011.

Wszystkim dzieciom, które z jakichś powodów nie będą mogły czynnie uczestniczyć w zajęciach proponujemy stronę „Kultura w sieci dla dzieci” – witryna została przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Opublikowano w: Twój styl z GKWejherowo
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze