A jednak nie Gdańsk

22 czerwca 2011r. | Drukuj

Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku zostanie Wrocław. Taką decyzję przedstawiono wczoraj podczas konferencji prasowej z udziałem ministra Bogdana Zdrojewskiego. W finałowej rywalizacji odpadły cztery miasta, w tym także Gdańsk, za którym optowało wielu mieszkańców Pomorza.

Wczorajsza decyzja Komisji Selekcyjnej pod przewodnictwem Manfreda Gaulhofera była rozczarowaniem dla mieszkańców Pomorza. Niestety to nie Gdańsk przez 12 miesięcy 2016 roku będzie nosił miano Europejskiej Stolicy Kultury wspólnie z jednym z hiszpańskich miast (Burgos, Las Palmas, Kordobą San Sebastian, Segowią lub Saragossą). Tez zaszczytny tytuł, a co za tym idzie półtora miliona euro z unijnej kasy, otrzyma Wrocław i to tam odbędą się wspaniałe wydarzenia kulturalne.

 

fot. gdansk.pl

Decyzja taka wzbudziła rozczarowanie. – Szkoda, że nie wygrał Gdańsk – skomentowała decyzję pani Joanna z Gdańska – Ominie nas wiele ciekawych wydarzeń, których często brakuje w naszym regionie. A do Wrocławia nie jest już tak łatwo się wybrać.

Podczas konferencji wspomniano, że tak naprawdę wszystkie miast są zwycięzcami. Minister Zdrojewski apelował do wszystkich konkursowych miast o realizowanie swoich programów – Miasta zostaną za to nagrodzone – wspomniał minister kultury.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze