Pomorskie turystycznym liderem

21 czerwca 2011r. | Drukuj

Województwo pomorskie liderem rynku turystycznego. W 2010 roku region odwiedziło 4,5 tys. turystów. Sukces o tyle duży, że w żadnym innym regionie liczba ta nie przekroczyła 4 tys.

Zgodnie z danymi Instytutu Turystyki w zeszłym roku nasze województwo przodowało pod względem liczby odwiedzających je turystów. Pomorskie odwiedziło 4,5 tys. osób. Żadne inne województwo w Polsce nie przekroczyło 4 tys.

fot. gk

Główne walory regionu to zdecydowanie morze i nadbałtyckie plaże. Niemniej coraz częściej obserwuje się wzrost zainteresowania turystów nowymi atrakcjami w innych częściach województwa. Są to chociażby groby wielkich mistrzów krzyżackich na Zamku w Kwidzynie oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, które corocznie odwiedza po 400 tys. turystów. Coraz większą popularnością cieszy się także wieża widokowa w Gniewinie, z której każdego roku korzysta 100 tys. osób.

fot. gk

Specjaliści twierdzą, że w bieżącym roku najprawdopodobniej padnie kolejny rekord. Do sukcesu województwa ma się przyczynić także kampania promocyjna „Pomorskie – nabierz kolorów”.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz