Òpowiédz mie bôjkã czyli bajki po kaszubsku

17 czerwca 2011r. | Drukuj

Kaszubskie Bajanie to projekt w ramach którego powstaje płyta z kaszubskimi bajkami. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie poprosiło o przeczytanie bajek znanych artystów: Danutę Stenkę,  Joannę Kurowską, Macieja Miecznikowskiego i Larrego Okey Ugwu.

– Ważne jest nauczanie języka kaszubskiego w szkole, ale nie można zapominać, że musi być on również przekazywany w rodzinach  – powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu Łukasz Grzędzicki, prezes ZKP.  Nagranie płyty to część projektu Kaszubskie Bajanie, który adresowany jest do najmłodszych dzieci oraz ich rodziców.  – Nie będzie przyszłości dla języka kaszubskiego, jeśli dzieci nie będą go poznawały od kołyski  – przekonuje Grzędzicki. Wydanie płyty z bajkami to tylko część kampanii, która ruszy we wrześniu . Powstanie także strona internetowa,   z której będzie można nieodpłatnie pobrać wszystkie nagrania, teksty oraz zdjęcia i filmy z samych nagrań. Zaplanowano również spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka, szpitalach, połączone z czytaniem bajek. ZK-P zorganizuje także bajkowy festyn rodzinny z grami, zabawami, konkursami oraz występami  zespołów i teatrów dziecięcych.

fot.: ryms.pl


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. poustis pisze:

    Świetny pomysł. Sam bym z chęcią posuchał bajek po kaszubsku, żeby się go osłuchać.

Dodaj komentarz