Google z kaszubskim logo. Głosujemy!

16 czerwca 2011r. | Drukuj

Największa internetowa wyszukiwarka na świecie będzie miała kaszubskie logo. Warunek jest jeden – trzeba głosować na pracę przygotowaną przez uczennicę z Gdyni.

Google zaprosiło do konkursu uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Zadanie polegało na przeprojektowaniu logo znajdującego się na stronie głównej wyszukiwarki. Zwycięski rysunek zastąpi logo Google 1 lipca, przez cały dzień. Akcja związana jest z rozpoczęciem polskiej Prezydencji w UE.

Spośród nadesłanych prac, jury konkursowe wybrało te najlepsze. W finałowej dziesiątce znalazł się rysunek 9-letniej Patrycji Sikory, uczennicy drugiej klasy w ZS nr 9 w Gdyni. Mała artystka wykorzystała motyw kaszubskiego haftu. Internauci zdecyduję, czy jej praca ozdobi stronę główną Google. Głosować można do 20 czerwca.

Rysynek przygotowany na konkurs przez Patrycję z Gdyni.

Oprócz faktu, że logo umieszczone na stronie zobaczą miliony ludzi, zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych. Szkoła zwycięzcy otrzyma grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych.

Głosujemy pod adresem:

http://www.google.pl/intl/pl/doodle4google/2011/vote.html#d=d1-4


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz