Dziki w Marinie

15 czerwca 2011r. | Drukuj

Port jachtowy w Łebie opanowało stado dzików. Ostatnio młodzi żeglarze przez kilka godzin bali się wejść na teren Mariny, bo na trawniku pożywiały się dwie lochy z młodymi.

fot. gp24.pl

W łebskim porcie jachtowym od kilku tygodni dziki pojawiają się regularnie. – Ryją trawniki, szukają pożywienia i podchodzą do ludzi – mówi jeden z żeglarzy. Parę dni temu dwie lochy z młodymi „sterroryzowały” grupę harcerzy, którzy przez kilka godzin nie mogli wyjść z pensjonatu. Lochy są bowiem agresywne i w obronie młodych mogą zaatakować ludzi. Kapitan portu poprosił o pomoc starostwo powiatowe, zaś urzędnicy przekazali sprawę kołom łowieckim. Na razie nie wiadomo kiedy myśliwi spróbują wyłapać zwierzęta i przesiedlić w inna okolicę. Dziki przychodzą do Mariny z sąsiedniego lasu i wydm. Mieszkańcy mówią, że zimą dziki były dokarmiane i teraz chętnie odwiedzają ludzkie siedliska w poszukiwaniu smakowitych kąsków.


Opublikowano w: LęborkZdjęcie tygodnia
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz