Festiwal chórów rozstrzygnięty

15 czerwca 2011r. | Drukuj

Poznański Chór Rotondo laureatem Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. O nagrodę Burmistrza Żukowa walczyły chóry z całej Polski.

Festiwal Chórów przyciągnął do żukowskiego Kościoła pw. WNMP chóry z całej Polski. Imprezę otworzył występ Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny. Następnie w kościele rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni sakralne i ludowe, również w języku kaszubskim, wykonywane przez zespoły m.in. z Gdańska, Tczewa, Petrelciny i Żukowa.

fot. UM Żukowo

Złoty dyplom i nagroda Grand Prix festiwalu powędrowały do Chóru Rotondo z Poznania. Zespół ten nagrodzony został również przez proboszcza parafii WNMP w Żukowie Ireneusza Bradtke za najpiękniejszą pieśń sakralną. Natomiast Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie nagrodziło Chór Schola Padre Pio z Gdańska za najpiękniejszą pieśń regionalną, kaszubską.

Gośćmi festiwalu był Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Krosniata” z Gdyni.


Opublikowano w: KartuzyKultura i edukacja
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz