Wrak parowca na plaży

14 czerwca 2011r. | Drukuj

Wrak stuletniego parowca – holownika wydobyła z morza na kołobrzeskiej plaży firma saperska. Parowiec, który  tkwił w mule pod wodą, został wyciągnięty na brzeg podczas prac związanych z umocnieniem brzegu.

 

fot. miastokolobrzeg.pl

Na podstawie tabliczek udało nam się ustalić, że parowiec pochodzi z 1910 r. Został zbudowany w Kolonii. – To naprawdę nietypowe znalezisko – mówi Lucjan Szymaniak, z firmy saperskiej, która prowadzi prace na plaży. Przedstawiciel Urzędu Morskiego, który był na miejscu, stwierdził, że Urząd jest zainteresowany przekazaniem wraku do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. O wraku było wiadomo od kilku tygodni. Jedni w wodzie widzieli łódź podwodną, jeszcze inni wieloryba – takie informacje docierały do służb porządkowych. Okazało się, że to parowiec. Wydobyciem wraku zajęła się specjalistyczna grupa nurków. Na plażę na wysokości hotelu „Marine” wyciągano coraz to nowe elementy statku, z ogromnym kotłem na czele. Nie wiadomo, co były przyczyną zatonięcia statku. Wydobycie wraku ma związek z inwestycją odbudowy brzegu morskiego. W miejscu, gdzie spoczywał wrak, będą bite pale.

 

fot. miastokolobrzeg.pl

 


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz