Przychodnia otwarta dla wszystkich

14 czerwca 2011r. | Drukuj

W minioną sobotę, 11 czerwca, w Gdyni odbył się Dzień Otwarty zorganizowany przez „Przychodnię Dąbrowa-Dąbrówka” pod hasłem „Nogi masz tylko dwie – zadbaj o nie”

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Ponad stu przybyłych pacjentów z Trójmiasta i okolic poddało się badaniom przesiewowym, mającym sprawdzić, czy występuje problem z niewydolnością żył kończyn dolnych, objawiającą się w postaci żylaków.

fot. Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka

Na wstępie kierownik „Zespołu Chirurgii Jednego Dnia” działającego w strukturach „Przychodni Dąbrowa-Dąbrówka” – Jarosław Kamper, powitał przybyłych pacjentów i poinformował ich o celu akcji.

Badania kliniczne wykonywało dwóch lekarzy chirurgów – Jarosław Kamper i Włodzimierz Kondera oraz Paweł Raczunas – lekarz radiolog, który przeprowadzał USG Doppler żył kończyn dolnych.

Jak wynika z anonimowych ankiet oraz bezpośrednich rozmów, pacjenci byli bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji akcji. Przebadani zostali wszyscy chętni którzy przybyli do przychodni.

Dzień Otwarty  miał również pokazać lokalnej społeczności, że na obrzeżach Gdyni działa Oddział Chirurgii Jednego Dnia, w którym wykonywane są zabiegi refundowane przez NFZ z zakresu chirurgii ogólnej, ortopedii, urologii, laryngologii i ginekologii, gdzie czas oczekiwania na zabieg jest znacznie krótszy niż w większości placówek tego typu w Trójmieście.

To pierwsza taka akcja zorganizowana przez przychodnię. Jednak na pewno nie ostatnia. Sądząc po zadowoleniu Pacjentów, następnym razem możemy spodziewać się jeszcze większego zainteresowania – mówią organizatorzy.


Opublikowano w: TrójmiastoTwój styl z GK
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze