Marsz dla Życia w Słupsku

13 czerwca 2011r. | Drukuj

Ponad tysiąc białych balonów z logo marszu, setki kolorowych flag, banerów, a nade wszystko radosna muzyka i piosenki sprawiały, że w niedzielne popołudnie słupskimi ulicami przeciągnął świąteczny korowód. Przez miasto przeszedł pierwszy słupski Marsz dla Życia.

Rodziny, dzieci, młodzież, ludzie starsi, przedstawiciele wspólnot działających w kościele, reprezentanci wszystkich słupskich parafii oraz okolicznych miejscowości – przyszli na plac przed kościołem św. Maksymiliana Kolbe, aby po chwili wyruszyć w drogę ulicami miasta i w ten sposób wyrazić swoją radość z daru życia.

fot. UM Słupsk

Marsz zakończył się na Starym Rynku, gdzie fotoreporterzy wykonali grupowe zdjęcie PRZYJACIÓŁ ŻYCIA. Fotografię zrobiono m. in. po to, aby pokazać, jak wielu jest tych, dla których ŻYCIE jest najcenniejszym darem. 40 osób przystąpiło do Banku Szpiku Kostnego deklarując chęć ratowania życia w taki właśnie sposób.

Pierwszy Marsz dla Życia w Słupsku został zorganizowany z inicjatywy ks. Piotra Domarosa z parafii św. Maksymiliana Kolbe, który „przyciągnął” do tej idei dziesiątki osób ze wspólnot, organizacji pozarządowych i instytucji, dzięki którym możliwa była sprawna organizacja tego radosnego przedsięwzięcia.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze