Demonstracja siły PO

11 czerwca 2011r. | Drukuj

– Chcę was poprowadzić do zwycięstwa – idźcie i zwyciężajcie – powiedział do 12 tysięcy zgromadzonych w Gdańsku premier Donald Tusk. W Ergo Arenie odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. W konwencji wzięli udział b. przewodnicząca PJN Joanna Kluzik-Rostkowska a także Dariusz Rosati. Oboje mają wystartować z list PO.

fot. PAP

Na konwencji Platformy Obywatelskiej, która zgromadziła ponad 12 tys. osób, wystąpili m.in. Sławomir Nowak, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna, Hanna Gronkiewicz-Waltz i premier Donald Tusk. – Gdy patrzę w lewo i prawo, to chciałbym powiedzieć tym, którzy się wahają: „Chodźcie z nami” – mówił  Bartosz Arłukowicz, minister w Kancelarii Premiera ds. osób wykluczonych. – Jestem dziś z Platformą Obywatelską dlatego, że zrobię wszystko, żeby PiS nie wrócił do władzy. Dziś widać jak nasza scena jest mocno zabetonowana. Trzeba zrobić naprawdę wszystko, żeby PiS nie miał szansy współrządzenia z SLD, to było podstawą mojej decyzji – powiedziała dziennikarzom Kluzik-Rostkowska. Także Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ogłosił w sobotę, że wstępuje do Platformy Obywatelskiej. – Koniec z tym nieformalnym związkiem. Przystępuję do Platformy i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie – powiedział do uczestników konwencji PO. – PO jest miejscem dla wszystkich – bez wyjątku – którzy chcą dobrze służyć Polsce – podsumował transfery premier Donald Tusk. Podkreślił, że PO jest partią, która zdobywa władzę także po to, by dzielić się nią z innymi środowiskami i ludźmi bezpartyjnymi.
– Jestem przekonany, że ci kolejni nasi przyjaciele, którzy przyszli do nas, aby razem z nami budować lepszą Polskę, przejdą tę próbę bardzo dobrze – powiedział premier. Jesteśmy o krok od tego, żeby powiedzieć: Polska jest jedną z najdumniejszych ojczyzn dla swoich rodaków, nie tylko na naszym kontynencie. Nie ma już powodu do żadnego wstydu, do żadnych kompleksów – mówił Tusk. Chcę was poprowadzić do zwycięstwa – idźcie i zwyciężajcie – zwrócił się następnie premier Donald Tusk do 12 tysięcy uczestników konwencji PO w Ergo Arenie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz