Niemcy i Polacy razem świętują

10 czerwca 2011r. | Drukuj

Polski i niemiecki samorząd świętują rocznicę współpracy. Obchody 10-lecia partnerstwa powiatu słupskiego i niemieckiego Herzogtum Lauenburg odbędą się w piątek i sobotę w Słupsku i okolicy.

fot. gk: Herzogtum - Księstwo Lauenburg

Na uroczystości przybędzie 55 gości z Niemiec – m.in. przedstawiciele władz i zespoły wokalno-taneczne z Lauenburga (Szlezwik-Holsztyn). Powiat Słupski i Herszogtum Lauenburg ściśle współpracują juz od dziesięciu lat i mają co świętować. W piątkowym programie oficjalne wystąpienia władz zaprzyjaźnionych powiatów oraz prezentacje współpracujących grup – m.in. pszczelarzy oraz przedstawicieli środowisk medycznych. Będą także podsumowane wspólne projekty. Po południu od 16.00 zaplanowano festyn w Lubuczewie na terenie Domu Pomocy Społecznej z udziałem zespołów muzycznych i tanecznych z obu krajów. W sobotę obchody będą się odbywać w Centrum Edukacji Regionalnej i pałacu w Warcinie. W planach koncert sygnalistów z warcińskiego Zespołu Szkół Leśnych, posadzenie dębu dziesięciolecia, zwiedzanie pałacu i mauzoleum  von Bismarcków.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz