Zaostrza się ustecki spór

09 czerwca 2011r. | Drukuj

Zaostrza się spór wokół powiększenia administracyjnych granic miasta Ustka i włączenia w jego obszar podusteckiej Przewłoki i Wodnicy. Radni gminni zapowiadają nałożenie na miasto embarga, które zdecydowanie utrudni jego funkcjonowanie.

Rada Miejska w Ustce wystąpiła z inicjatywą przyłączenia do tego miasta dwóch przylegających osiedli, które terytorialnie należą do gminy wiejskiej. Pomysł ten wyniknął podczas dyskusji na temat partycypowania w kosztach funkcjonowania placówek oświatowych, gdyż większość dzieci z Przewłoki i Wodnicy i tak uczy się w Ustce. Wniosek o włączenie tych osiedli w granice Ustki poparli niemal wszyscy radni miejscy i zobowiązano burmistrza do podjęcia kroków w celu rozszerzenia granic miasta.

fot. UM Ustka

Pomysł ten nie spodobał się jednak samorządowcom z gminy Ustka. Wywołał wręcz wielkie oburzenie. Podczas jutrzejszej sesji Rady Gminy podjęta zostania uchwała w tej sprawie, ale także radni zastanowią się nad rodzajem i skalą embarga jakie gmina zamierza nałożyć na miasto w celu manifestacji swojego sprzeciwu.

W gronie gminnych radnych mówi się wręcz o zawieszeniu jakiejkolwiek współpracy z Ustką, a także o blokadzie dróg wiodących do tego nadmorskiego miasta.

Radni miejscy krytykują postawę kolegów z gminy. Ich zdaniem spór ten nie ma uzasadnienia, gdyż w tej sprawie nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje. Kwestia poszerzenia granic to póki co tylko pomysł, którego uzasadnienie jest sprawdzane i rozpatrywane przez miejskie władze.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz