Kamery zamiast… radarów

08 czerwca 2011r. | Drukuj

Samorządowcy z Miastka w powiecie bytowskim być może jako pierwsi w kraju postanowili zrezygnować ze znienawidzonych przez kierowców fotoradarów. Zamiast nich powstanie w mieście sieć monitoringu.

fot. archiwum

Jeszcze kilka miesięcy temu zdecydowana większość miasteckich radnych opowiadała się za kupnem fotoradarów. Oficjalnie miały poprawić bezpieczeństwo na drogach, nieoficjalnie zapewniać budżetowi miasta kilkumilionowe wpływy z mandatów. – Radni przeznaczyli na ten cel w budżecie 150 tysięcy złotych. Teraz jednak większość chce monitoringu zamiast fotoradaru – mówi  Ryszard Mieczkowski,  radny miejski w Miastku.

Miejscy radni zmieli zdanie w sprawie fotoradarów, gdy za unijne pieniądze wyremontowano największy w mieści park i zainstalowano w nim monitoring. – Szybko okazało się, że w tej części miasta jest nie tylko bezpiecznie. Udało się także zaoszczędzić sporo pieniędzy wydawanych do tej pory na usuwanie szkód wyrządzanych przez wandali – mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka. Samorządowcy z Miastka za 150 tysięcy złotych, które w budżecie gminy są obecnie przeznaczone na zakup fotoradaru, postanowili rozbudować  miejski monitoring. Kamery staną na deptaku w centrum miasta i m.in. na czterech trasach wylotowych z Miastka. Radni rozmawiał już z komendantem miejscowego komisariatu na temat monitoringu. – Policja popiera nasz wniosek. Więcej, chce przejąć obsługę kamer – mówi Ryszard Mieczkowski. – Planujemy instalację 12 kamer – dodaje.


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze