Bezpieczniej w Mostach

08 czerwca 2011r. | Drukuj

Na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka  powstaną rogatki  i sygnalizacja świetlna – zapowiadają  Polskie Linie Kolejowe.  W kwietniu doszło tam do katastrofy, w której zginęły 2 osoby, a 25 zostało rannych.

fot. archiwum

 

Do  wypadku doszło w Mostach 28 kwietnia. Samochód ciężarowy przewożący materiały budowlane wjechał na czerwonym świetle na tory wprost pod pędzący pociąg InterCity relacji Gdynia – Katowice. Siła uderzenia pojazdów była tak duża, że wykoleiło się kilka wagonów. Dwie osoby zginęły, a 25 zostało rannych. Ta katastrofa była już kolejną w ostatnich latach. Wcześniej pod pociąg wjechała tu cysterna, a także samochód dostawczy. Wtedy, na szczęście, obyło się bez ofiar śmiertelnych. Po tragedii kolejowej PLK w Gdyni kupiły za 300 tys. złotych urządzenie dostosowane do zamontowania półrogatek i rogatek, które podtrzyma także sygnalizację świetlną w Mostach. Teraz przedstawiciele Kolei Państwowych oczekują od Starostwa Powiatowego w Lęborku, które jest zarządcą drogi przechodzącej przez przejazd, że będzie partycypować w kosztach tej inwestycji.  Wszystko wskazuje jednak na to, że strony dojdą do porozumienia i długo oczekiwane rogatki powstaną jeszcze w tym roku.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz