Rynek w sądzie

28 października 2010r. | Drukuj

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca przebudowy rynku w Bytowie. Sąd nie rozstrzygnął, czy pozwolenie na budowę było zgodne z prawem.

Sprawa Placu Kardynała Wyszyńskiego w Bytowie ciągnie się od pół roku. Pod koniec maja br. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zaskarżyła wydane przez starostę pozwolenie na przebudowę bytowskiego rynku.  Prokuratorzy postawili dwa zarzuty: uzasadnienie decyzji o wydaniu pozwolenia przygotowano w sposób niezgodny z Kodeksem Postępowania Administracyjnego oraz niedostatecznie poinformowano strony o prowadzonym postępowaniu.

– Procedura była źle przygotowana , a uzasadnienie było zbyt lakoniczne – twierdzi Krzysztof Trynka, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Projekt rynku w Bytowie

Bytowskie starostwo mogło uchylić pozwolenie i nakazać miastu przeprowadzenie całej procedury od początku. Zdecydowało się jednak na skierowanie  sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, aby  on rozstrzygnął po czyjej stronie leży racja.

W środę w Gdańsku odbyła się rozprawa z udziałem  pełnomocników starostwa oraz przedstawiciela  prokuratury. Sąd nie wydał  decyzji, ale określił sprawę jako pilną. Kolejna rozprawa  odbędzie się na początku przyszłego roku.


Opublikowano w: BytówWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz