Festiwal otwarty

07 czerwca 2011r. | Drukuj

Rozpoczął się  36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na widzów czekają seanse konkursowe, pokazy specjalne, spotkania z twórcami i wystawy. 11 czerwca dowiemy się, który polski film jest najlepszy.

fot. gk

O „Złote Lwy”, czyli  nagrodę główną w tegorocznym  festiwalu rywalizować będzie 12 filmów. O tym, który otrzyma tę nagrodę, zdecyduje 9-osobowe jury z reżyserem Pawłem Pawlikowskim w roli przewodniczącego. 4-osobowe jury wybierze z kolei najlepszy film Konkursu Młodego Kina, w którym swoje prace pokazuje 30 studentów szkół filmowych.

Oprócz pokazów konkursowych widzowie odwiedzą liczne filmowe imprezy: Panoramę Polskiego Kina, Panoramę Europy Środkowo-Wschodniej, Filmy z Gdyni, Historie polskiego kina czy Czysta klasyka. Będą też wystawy dotyczące twórczości Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. Będą spotkania i dyskusje z twórcami, m.in. Agnieszką Holland i Andrzejem Żuławskim. Otwarcie festiwalu odbyło się w strugach deszczu. Mimo to przybyły tłumy fanów, podziwiające gwiazdy polskiego kina i celebrytów.

fot. gk


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze