Podarł biblię, więc stanie przed sądem [WIDEO]

06 czerwca 2011r. | Drukuj

Adam Darski, szerzej znany jako Nergal, wkrótce stanie przed sądem. Lider black metalowej grupy Behemoth, trzy lata temu na koncercie w gdyńskim klubie Ucho podarł Biblię. Grożą mu dwa lata więzienia.

Podczas koncertu, Darski nazwał kościół katolicki „zbrodniczą sektą”, podarł Biblię, a jej strzępy rozrzucił ze sceny. Prokuratura w Gdyni zajęła się sprawą i przygotowała akt oskarżenia po doniesieniu Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

[youtube_sc url=http://youtu.be/i2t9NWbai_k]

Darski nie poczuwa się do odpowiedzialności. – Nie zamierzałem nikogo obrażać, a incydent z Biblią był formą wyrazu artystycznego, wpisaną w koncert grupy – powiedział podczas przesłuchania w prokuraturze.

Sąd Rejonowy w Gdyni uznał wyjaśnienia Nergala za wiarygodne i nie dopatrując się przestępstwa umorzył sprawę. Prokurator złożył zażalenie, a we wrześniu ubiegłego roku, Sąd Okręgowy w Gdańsku zadecydował, że proces powinien się odbyć, ponieważ decyzja niższej instancji była przedwczesna. Istotne w sprawie jest ustalenie, czy znieważenie uczuć religijnych może dotyczyć osób, których nie było na koncercie.

Proces rozpocznie się pod koniec czerwca. Wcześniej było to niemożliwe z powodu choroby Darskiego. Dopiero teraz lekarze wydali zaświadczenie, że po przeszczepie szpiku, muzyk może stanąć przed sądem.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu: 5 (dodaj własny »):
 1. Bagman pisze:

  po pierwsze, grają death metal, black przestali grać dobrych parę lat temu…
  po drugie, byłem na tym koncercie. było epicko.
  chędożyć tych, których to uraziło.

 2. Naturligmann pisze:

  A po trzecie nie „Behemot” tylko „Behemoth”, pozdrawiam rzetelność redaktorów.
  Po czwarte – wideo jest nagrywane niezgodnie z zasadami koncertu
  Po piąte – gdyby nie to wideo nikt by nic o tym nie wiedział
  Po szóste – prawo jest niesprawiedliwe. Dwa lata więzienia można dostać również za gwałt czy też „delikatną” korupcje. Gdzie proporcja? Nie wiem.

 3. MRW pisze:

  Hehe ta muzyka brzmi jak by była długa kolejka do kibla i już nie mogli wytrzymać bo ich sranie spinało :D kompletna bez nadzieja :/ chętnie bym tego złamasa ze snajperki zlikwidował :/ za to co zrobił

 4. leghi pisze:

  Ciekawe co by się działo jakby podarli Koran :]

 5. beata pisze:

  Ciekawe co by było gdyby podarł Koran , zapewne już by nie żył ?

Dodaj komentarz