Sopot TOPtrendy Festiwal 2011

03 czerwca 2011r. | Drukuj

W hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu  trwa dziewiąta edycja Sopot TOPtrendy Festiwal 2011. Impreza potrwa do niedzieli 5 czerwca.

Pierwszego dnia Festiwalu, odbyły się aż trzy koncerty: TOP, jubileusz i recital. Podczas koncertu TOP zaprezentowali się artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt w ostatnim roku. Wielką niespodzianką był wspólny występ dość nietypowego duetu: na scenie stanęli Muniek  i Jan Nowicki. Po najpopularniejszych wykonawcach minionego roku obejrzeliśmy recital duetu polskiej piosenki Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. Całość tego wieczoru dopełnił koncert jubileuszowy – najbardziej charyzmatycznej wokalistki w historii polskiego rocka – Kory. Gospodarzami  festiwalu są Maciek Rock i Maciej Dowbor oraz Krzysztof Ibisz.

TOP Trendy 2010. / fot. toptrendy.pl

– W gronie tych, którzy uzyskali największą sprzedaż płyt w ubiegłym roku znalazły się także Kult i O.S.T.R, ale zespoły te nie wystąpią na naszym festiwalu, podobnie jak z uwagi na swoją niezależność artystyczną nie uczestniczą w innych podobnych festiwalowych przedsięwzięciach. Szanujemy tę decyzję – poinformowała Anna Zwolińska z biura prasowego TOPtrendy Festiwal.

Drugi dzień Festiwalu to występy najlepszych i najpopularniejszych kabaretów i satyryków. Na scenie pojawili się, m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, znany z niezwykle ciętego dowcipu Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących oraz zwycięzca „Stand up. Zabij mnie śmiechem” – Michał Kempa. Sopocka Noc Kabaretowa odbyła już po raz ósmy. Poprowadził ją Kabaret Ani Mru Mru.

W trzecim dniu Festiwalu, zaprezentują się finaliści konkursu „trendy” – utalentowani młodzi wykonawcy, którzy wpisują się w nowe kierunki rozwoju rodzimej sceny muzycznej. W tym roku do eliminacji w konkursie „trendy” wpłynęło 420 zgłoszeń. Spośród nich profesjonalne muzyczne jury wybierze grupę artystów, którzy będą mieli szansę zaprezentować się na Festiwalu. W trzecim dniu Festiwalu będą miały także miejsce dwa duże muzyczne show: charyzmatycznej Dody (koncert zatytułowany – „Siedem pokus”) oraz niezwykłej Kayah, która do współpracy zaprosiła swoich przyjaciół, m.in. Krzysztofa Kiljańskiego, Kapelę Cygańską, Marcina Wyrostka i Royal Quartet.

Jak poinformował rzecznik prasowy Ergo Arena, od piątku do niedzieli na festiwalu TOPtrendy spodziewanych jest ok. 18 tysięcy osób. Oddana w ubiegłym roku Ergo Arena może pomieścić 11 tysięcy osób, a wraz z miejscami stojącymi, nawet 15 tysięcy widzów.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz