Język kaszubski w przedszkolu?

03 czerwca 2011r. | Drukuj

Urząd miasta Kościerzyna zaprasza na konferencję pt. „Czy warto uczyć języka kaszubskiego w przedszkolu?”, która odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 11.00 w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie.

Konferencja stanowi podsumowanie projektu pt. „Kaszubskie przedszkole” realizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w roku szkolnym 2010/2011 dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej.

W programie przewidziano m.in. występ dzieci z Przedszkola „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie, wykłady: o programie „Kaszebsczi cedowny swiat” – Renata Mistarz, konsultant edukacji regionalnej w Centrum Edukacji Nauczycieli, „W Kościerzynie przedszkolaki mówią po kaszubsku” – Maria Mach, nauczyciel języka kaszubskiego w Przedszkolu „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie, „Z moich doświadczeń w realizacji programu „Kaszebsczi cedowny swiat” ” – Janina Kosiedowska, nauczyciel języka kaszubskiego w Przedszkolu „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach, „Piosenka jako materiał edukacyjny w nauczaniu początkowym” – Tomasz Fopke, Wiceprezes Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

fot. sxc.hu

W planach jest także dyskusja odnosząca się do tytułu konferencji. Podsumowanie przedstawi Łukasz Grzędzicki, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają materiały edukacyjne przydatne do nauczania języka i kultury kaszubskiej w przedszkolach.


Opublikowano w: Kościerzyna
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz