Sprawdzają nasze targowiska

02 czerwca 2011r. | Drukuj

Sanepid kontroluje na całym Pomorzu warzywa i owoce na naszych targowiskach, rynkach i w warzywniakach. Inspektorzy sanitarni  skontrolują  też zakłady zbiorowego żywienia, by sprawdzić warunki podczas przygotowywania surówek i deserów owocowych.

 

fot. kielcowo.pl


Ma to związek z drugim przypadkiem  w Polsce zakażenia  bakterią Escherichia Coli typu 0104, która uśmierciła już 18 osób w Niemczech. W szpitalu w Szczecinie przebywa mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Niemiec i ma objawy podobne do tych, jakie występują przy zakażeniu groźnym szczepem bakterii. Tydzień  temu z podobnymi objawami trafiła tam kobieta. Nadal przebywa w szpitalu, jej stan jest stabilny. Minister zdrowia zleciła wprowadzenie podwyższonego stanu gotowości wszystkich służb sanitarnych w kraju, kontrole targowisk i hurtowni warzyw i owoców, a także zakładów zbiorowego żywienia.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz