Popijał z… kompasów

02 czerwca 2011r. | Drukuj

Ustecka policja zatrzymała niezwykłego miłośnika mocnych trunków. Mężczyzna gustował w spirytusie wysysanym… z rybackich kompasów. Gdy zatrzymano go kutrze podczas piątej z kolei degustacji, miał we krwi ponad 4,5 promila alkoholu.

fot. archiwum

 

Miłośnik spirytusu z pokładowych kompasów, siał spustoszenie na rybackich kutrach już od kilku dni. Rozbił co najmniej pięć kompasów starszego typu, w których znajdował się spirytus. Rybaków zaskoczyła nie tylko niecodzienna kradzież, ale także mocna głowa przestępcy. Wyssać cały spirytus z kompasu i mieć siłę zejść z pokładu na ląd jest zdaniem wilków morskich nie lada wyczynem. Po kilku dniach wzmożonej aktywności policyjnych patroli smakosz kompasowego spirytusu wpadł wreszcie w ręce policji. Sukces funkcjonariuszy jest tym większy, że złapali przestępcę na gorącym uczynku. Miłośnik spirytusu nie stawiał jednak oporu bo otępiały alkoholem nie zauważył policyjnej zasadzki.  Włamywaczem okazał się 41-letni rybak z Ustki. Jak mówią jego dawni koledzy – pił z rozpaczy, bo miesiąc temu stracił pracę za… nadużywanie alkoholu. Dowodem na to, że rzeczywiście go nadużywał było badanie alkomatem tuż po zatrzymaniu przez policję. Złodziej miał 4,5 promila alkoholu we krwi. Za kradzież z włamaniem przestępcy grozi do dziesięciu lat więzienia. Ustecka policja ostrzega jednak innych miłośników spirytusu z kompasów. W nowych urządzeniach nawigacyjnych zamiast spirytusu jest silnie żrąca substancja. Rybacy dodają, że ich starty są spore, bo w okresie najlepszych połowów dorszy kutry skazane są na przymusowy postój w porcie.

fot. Policja


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze