Plazmowo spalą śmieci

27 października 2010r. | Drukuj

Amerykańska firma prowadzi rozmowy z władzami gminy Puck na temat budowy nowoczesnej spalarni odpadów.

Amerykańska firma prowadzi rozmowy z władzami gminy Puck nad lokalizacją między Łebnem a Swarzewem zakładu z innowacyjną technologią spalania odpadów metodą plazmową – jedną z najnowocześniejszych na świecie.

 

Miejscowe składowisko jest tylko warunkowo dopuszczone do eksploatacji z powodu nadmiernej ilości odpadów. Na budowę kolejnego składowiska w obszarze nadmorskim nie wyraża zgody Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku. Jedynym sposobem jest szukanie innowacyjnych rozwiązań, taki jak właśnie metoda plazmowa.

Spalanie odpadów tą metodą jest procesem termicznym polegającym na przetwarzaniu odpadów w syntetyczny gaz wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej i innych produktów. W ten sposób utylizowane mogą być niemal wszystkie rodzaje śmieci, jak chociażby miejskie odpady stałe, opony, plastik, odpady zielone i materiały organiczne. Szacuje się, że jedna tego typu instalacja może zutylizować ok. 200 ton śmieci dziennie, co daje prawie 73 tys. ton rocznie.

Przedstawiciele amerykańskiej firmy byli już na rozmowach w Urzędzie Gminy Puck. Zakład miałby stanąć tuż obok dotychczasowego wysypiska.


Opublikowano w: Puck
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz