W Choczewie stracili płynność

31 maja 2011r. | Drukuj

Gmina Choczewo nie ma pieniędzy  na pensje pracowników urzędu. Od początku roku wypłatę, zamiast na koniec miesiąca, ludzie dostawali do połowy nowego miesiąca, w kolejności wypłaty od najniższego uposażenia do najwyższego. Ostatni, w połowie miesiąca pensję  otrzymuje wójt.

fot. UG w Choczewie: Pałac w Zwartowie - duma gminy

Samorządowcy z Choczewa (pow. wejherowski) twierdzą, że  to wina poprzedniej ekipy, która tuż przed ubiegłorocznymi wyborami zrealizowała wiele inwestycji. Rachunki do zapłacenia nadeszły w tym roku. – Pogrążyły nas przedwyborcze inwestycje poprzedniej ekipy – mówi  Mariusz Pardus, zastępca wójta gm. Choczewo.  Teraz gmina czeka na zwrot unijnych dotacji za poczynione inwestycje z wkładem własnym. To aż 1,5 mln złotych. W gminie powstało bowiem m.in. wiele nowych dróg i chodników – w siedmiu miejscowościach. Gmina nie chce zaciągać kolejnych terminów, choć byłoby to dobre doraźne rozwiązanie.

Budżet  gminy Choczewo wynosi 22 mln zł, a zobowiązania gminne na koniec I kwartału wyniosły 7 mln zł, czyli 30 % dochodów. Zdaniem ekonomistów sytuacja finansowa gminy Choczewo nie budzi większych zastrzeżeń.


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz