Murawa już jest

30 maja 2011r. | Drukuj

Na stadionie PGE Arena w Gdańsku leży już murawa. Trawę w olbrzymich rolkach i specjalnych chłodniach przywieziono z Holandii.  Jej układanie trwało kilka dni i zakończyło się w poniedziałek.

 

fot. gdansk.pl

Murawa, która przyjechała  na gdański stadion z Holandii, to specjalna mieszanka dwóch gatunków traw oraz kilku ich odmian. Na PGE Arenę dotarła w specjalnych chłodniach zwinięta w rolki. To tak zwana darń gotowa typu  „murawa sportowa” grubości 30 cm, układana pasami o minimalnych wymiarach 1,20m x 12m. Jej rozkładanie trwało kilka dni i zakończyło się w poniedziałek.

 

fot. gdansk.pl

Wymiary boiska piłkarskiego na stadionie PGE Arena Gdańsk wynoszą 68 m x 105 m, a jego całkowita powierzchnia wynosi 8 tys. m2. Dookoła boiska, na którym będą rozgrywane mecze EURO 2012, przewidziano tzw. strefę bezpieczeństwa. Są to pięciometrowe pasy takiej jak na boisku murawy, dookoła linii bocznych. Na boisku przewidziano 0,8% spadki, odprowadzające wody z opadów atmosferycznych w kierunku tzw. odwodnień obwodowych. Zaprojektowano też system drenażowy, zraszanie oraz ogrzewanie murawy. Murawa będzie nawadniana przez całkowicie zautomatyzowany system zraszaczy wysuwanych z trawy. System składa się z 24 zraszaczy.

 

fot. gdansk.pl


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz