Kolejny odcisk do Alei Prezydenckiej

30 maja 2011r. | Drukuj

Łebianie mają kolejny odcisk dłoni do swojej Alei Prezydenckiej. W tym celu ze specjalną wizytą, w barwnych łebskich strojach do Prezydenta Bronisława Komorowskiego wybrali się przedstawiciele samorządu  Łeby  i Forum Turystyczno-Gospodarczego.

fot. materiały uczestników

Łebianie zbierają brakujące odciski dłoni to tworzonej w swoim mieście Alei Prezydenckiej, w której umieszczone zostaną odciski kolejnych prezydentów Polski. W miniony czwartek udało się uzyskać odcisk obecnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, po który specjalna delegacja pojechała do Warszawy. W zorganizowanym przez senatora Kazimierza Kleinę spotkaniu uczestniczyli łebscy samorządowcy i członkowie Forum Turystyczno-Gospodarczego.

 

fot. materiały uczestników

W ogrodzie Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski odcisnął dłoń w  specjalnej masie, z której przygotowany zostanie odlew umieszczony w Alei. – Prezydent znalazł chwilę, aby z nami porozmawiać – opowiadają uczestnicy – Cała wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze.

fot. materiały uczestników

Pomysł utworzenia w Łebie Alei Prezydenckiej nie jest nowy. Powstała kilka lat temu idea została przywrócona przy okazji rewitalizacji ul. Kościuszki. Łebianie mają już odciski Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Po ostatniej wizycie w Warszawie kolekcja wzbogaciła się o kolejny odcisk.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz