Poszerzają plaże [WIDEO]

27 maja 2011r. | Drukuj

Na wybrzeżu środkowym rozpoczęła się wiosenna odbudowa plaż. W tym roku tylko na plaże w Ustce, Łebie, Darłowie i Kołobrzegu trafi prawie ćwierć miliona metrów sześciennych piasku. Cała inwestycja kosztować ma 13 mln zł.

fot. dwumiasto.pl: Odbudowa plaży w Ustce na długości ponad 1 km

Jesienne i zimowe sztormy na wybrzeżu środkowym w wielu miejscach całkowicie zabrały plażę. Z myślą o turystach Urząd Morski w Słupsku postanowił jeszcze przed sezonem odbudować plaże w najbardziej obleganych przez turystów miejscowościach: Ustce, Łebie, Darłowie i Kołobrzegu. Odbudowa plaż  na wybrzeżu środkowym będzie kosztować ponad 13  milionów złotych. – Wysypywany – lub może trafniej należałoby powiedzieć – wylewany na plaże piach pochodzi z redy portu. Odbudowa plaż na środkowym wybrzeżu jest bowiem ubocznym efektem  pogłębiania torów wodnych – mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

Zgodnie z planem odbudowa plaż na środkowym wybrzeżu ma trwać do końca czerwca. Pracownicy Urzędu Morskiego zapewniają jednak, że względu na turystów zrobią wszystko, aby ciężki sprzęt zniknął z plaży już w połowie czerwca. Wszystkie prace hydrotechniczne wykonują na wybrzeżu środkowym  niemieckie, duńskie i polskie pogłębiarki. Refulacja plaż  przyciąga nad morze dziesiątki turystów i poszukiwaczy bursztynu. W wydobywanym z dna Bałtyku piachu są bowiem ogromne ilości jantaru.

 


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz