Dzień Jakuba w Wejherowie

26 maja 2011r. | Drukuj

Prezydent Wejherowa zaprasza wszystkich mieszkańców Wejherowa na Urodziny Miasta – Dzień Jakuba. Urodzinowa impreza rozpocznie się w sobotę  o godz. 19.20 na Placu Wejhera. W programie m.in. intronizacja Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, odegranie Hejnału Wejherowa , wręczenie Statuetki Jakuba Wejhera.

W części artystycznej wystąpi Gdański Chór Puzonów. O godz. 22.00 zaśpiewa Gwiazda Wieczoru – Kasia Cerekwicka. Około północy nastąpi urodzinowy pokaz sztucznych ogni.  Z okazji Dnia Jakuba 28 maja w sobotę o godz. 10.00 odbędzie się w ratuszu Uroczysta Sesja Rady Miasta Wejherowa, podczas której okolicznościowy referat „Jan Paweł II i jego związki z Wejherowem” wygłosi Mirosław Lademann. Zaprezentowany zostanie również montaż słowno – muzyczny w wykonaniu aktorów teatru „Prawie Lucki”.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z obchodami święta miasta i pokazem sztucznych ogni ze względów bezpieczeństwa wystąpią przejściowe ograniczenia w ruchu drogowym i parkowaniu pojazdów w rejonie śródmieścia. Uprasza się o nie parkowanie pojazdów na terenie parkingów u zbiegu ulic: Wałowej – Północnej – Dąbrowskiego oraz od strony ul. Św. Jana, gdyż w tej części miasta zostanie zlokalizowane stanowisko pirotechniczne do pokazu sztucznych ogni. Ww. teren dla pojazdów zostanie zamknięty 27 maja (piątek) od godz. 19.00, natomiast dla ruchu pieszego 28 maja w godz. 23.00 – 23.45. Przejazd drogą od ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Dąbrowskiego w dn. 28 maja od godziny 19.00 również będzie zamknięty.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Pięknie był zorganizowany DZIN JAKUBA na Placu Wejhera w Wejherowie no i te wspaniałe pokazy sztucznych ogni . Wielkie dzieki dla organizatorów .POZDRAWIAM

Dodaj komentarz