Nowe połączenia lotnicze

25 maja 2011r. | Drukuj

Od 1 lipca samoloty Eurolotu będą latać do z gdańskiego lotniska  im. Lecha Wałęsy do Krakowa i Wrocławia. Trasę obsługiwać będą samoloty typu ATR 42, zabierające na pokład 46 pasażerów.

fot. airnews.pl: Takimi samolotami będziemy latać z Gdańska do Krakowa i Wrocławia

W tygodniu będzie 10 połączeń do stolicy Małopolski, a na Dolny Śląsk – 9. Prezes gdańskiego portu Tomasz Kloskowski, podkreśla, że to od dawna oczekiwany rozwój krajowej siatki połączeń. Trasy z Gdańska do Krakowa i Wrocławia obsługiwać będą samoloty typu ATR 42, zabierające na pokład 46 pasażerów. Obecnie z portu lotniczego w Gdańsku można dolecieć do 41 europejskich portów. Z lotniska korzysta 9 przewoźników.

Eurolot SA, który będzie obsługiwał połączenia do Krakowa i Wrocławia, jest spółką Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywał loty dla PLL LOT oraz czartery.

Dzięki realizacji w latach 2009-2015 największego w historii lotniska programu inwestycyjnego o wartości prawie 500 mln zł, gdański port będzie mógł obsługiwać 5 mln pasażerów rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż teraz. Godzinowa operacyjna przepustowość portu wzrośnie z obecnych 12 do 30 operacji lotniskowych (startów i lądowań). Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie obsłużył w 2010 roku ponad 2 mln 232 tys. pasażerów, co w porównaniu z rokiem poprzednim stanowi wzrost o 16,8 proc.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz