Anakonda znowu pomogła

21 maja 2011r. | Drukuj

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda” uratował chorego wędkarza, który znajdował się na kutrze „Marinero 2”   w odległości 27 mil morskich na północ od Władysławowa. Mężczyzna trafił do szpitala w Gdyni.

 

fot. Marynarka Wojenna

Służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane ok godziny, 13. Pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się na kutrze wędkarskim ok. 45 kilometrów od brzegu. Ze wstępnych informacji, które podało Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne wynikało, że u potrzebującego pomocy wystąpiło drętwienie ramion, a następnie utrata przytomności. – Z lotniska Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach natychmiast wystartował śmigłowiec ratowniczy „Anakonda”. Jednocześnie MRCK Gdynia zdecydowało o skierowaniu swojej jednostki ratowniczej „Bryza” w rejon akcji ratunkowej – poinformował rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej kmdr por. Bartosz Zajda.

Po 20 minutach „Anakonda”  znalazła się w pobliżu jednostki . Wtedy załoga śmigłowca przystąpiła do podjęcia chorego na pokład. Po poszkodowanego mężczyznę zszedł na pokład statku „Marinero 2” ratownik pokładowy. Po kolejnych 20 minutach lotu śmigłowiec wylądował na lotnisku  w Gdyni. Poszkodowany wędkarz, w stanie stabilnym i przytomny, został przekazany obsadzie karetki pogotowia i trafił do szpitala.

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz