Sensacja: Deep Purple w Dolinie Charlotty [WIDEO]

20 maja 2011r. | Drukuj

Świetna wiadomość obiegła dzisiaj fanów muzyki rockowej. Legendarna brytyjska grupa Deep Purple wystąpi 24 lipca w Dolinie Charlotty. Zapowiada się muzyczne wydarzenie roku w naszym regionie.

Gitarowy riff „Smoke On The Water” jest jednym z najsłynniejszych w historii rocka. Już w lipcu będziemy mogli usłyszeć go na żywo. – Ziściło się moje marzenie – mówi Mirosław Wawrowski menedżer Doliny i organizator dorocznego już Festiwalu Legend Rocka.

fot. Deep Purple

Grupa powstała w 1968 r. W 1976 r. rozpadła się, ale 8 lat później została reaktywowana i gra z powodzeniem do dziś. Najwięcej nieśmiertelnych przebojów Deep Purple pochodzi z lat 1970-73. Wspólnie z Led Zeppelin i Black Sabbath, jest uważana za pioniera hard rocka i heavy metalu. Jak do tej pory, zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie.

[youtube_sc url=http://youtu.be/2WX_4FNoto4]

Z legendarnego składu zabraknie przede wszystkim lidera, gitarzysty Ritchiego Blackmore’a, który odszedł z grupy w 1993 r. Słynnego gitarzystę od kilkunastu lat w Deep Purple zastępuje Steve Morse. W 2002 r. odszedł klawiszowiec Jon Lord, którego zastąpił Don Airey.

Sprzedaż biletów w cenie 170 zł i 210 (sektor VIP) ruszy lada dzień w Internecie (eventim.pl i ticketpro.pl) a nieco później w naziemnych punktach sprzedaży.


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz