Wypadek autobusu na obwodnicy Słupska: 22 rannych

19 maja 2011r. | Drukuj

32 osoby zostały poszkodowane, a 22 trafiły do szpitala po nocnym wypadku autokaru na obwodnicy Słupska. Autobusem jechali na wycieczkę do Niemiec farmaceuci z Trójmiasta. Policja bada przyczyny wypadku. Obwodnica była zamknięta przez 5 godzin.

fot. gk: Policja bada przyczyny wypadku na obwodnicy Słupska

Do wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem na obwodnicy Słupska (droga nr 6) w okolicy zjazdu na Bolesławice. – Autobus jadący od strony Gdańska nagle zjechał z dogi do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok. – Autokarem podróżowało 30 pasażerów i dwaj kierowcy. 19 osób zostało rannych i trafiło do szpitala – mówi aspirant Grzegorz Dudek z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Na miejsce przybyły ekipy ratunkowe,  w tym kilkanaście karetek pogotowia i kilka wozów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo w jak ciężkim stanie są ranni.  Najbardziej poszkodowana została kobieta, która znalazła się pod autobusem. Policja informuje, że wynajętym autobusem podróżowało 30 farmaceutów, którzy jechali na wycieczkę z Gdańska do Duesseldorfu w Niemczech. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus złapał miękkie pobocze i wówczas wpadł do rowu. Kierowca twierdzi, że inny samochód gwałtownie zajechał mu drogę. Policja poszukuje sprawcy wypadku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    jest mi bardzo przykro jeśli się dowiaduję o następnym wypadku autokaru wspólczuję rodzinom Agnieszka z Wejherowa