Wypadek autobusu na obwodnicy Słupska: 22 rannych

19 maja 2011r. | Drukuj

32 osoby zostały poszkodowane, a 22 trafiły do szpitala po nocnym wypadku autokaru na obwodnicy Słupska. Autobusem jechali na wycieczkę do Niemiec farmaceuci z Trójmiasta. Policja bada przyczyny wypadku. Obwodnica była zamknięta przez 5 godzin.

fot. gk: Policja bada przyczyny wypadku na obwodnicy Słupska

Do wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem na obwodnicy Słupska (droga nr 6) w okolicy zjazdu na Bolesławice. – Autobus jadący od strony Gdańska nagle zjechał z dogi do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok. – Autokarem podróżowało 30 pasażerów i dwaj kierowcy. 19 osób zostało rannych i trafiło do szpitala – mówi aspirant Grzegorz Dudek z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Na miejsce przybyły ekipy ratunkowe,  w tym kilkanaście karetek pogotowia i kilka wozów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo w jak ciężkim stanie są ranni.  Najbardziej poszkodowana została kobieta, która znalazła się pod autobusem. Policja informuje, że wynajętym autobusem podróżowało 30 farmaceutów, którzy jechali na wycieczkę z Gdańska do Duesseldorfu w Niemczech. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus złapał miękkie pobocze i wówczas wpadł do rowu. Kierowca twierdzi, że inny samochód gwałtownie zajechał mu drogę. Policja poszukuje sprawcy wypadku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    jest mi bardzo przykro jeśli się dowiaduję o następnym wypadku autokaru wspólczuję rodzinom Agnieszka z WejherowaNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze