Włamywacze – smakosze [WIDEO]

19 maja 2011r. | Drukuj

Włamali się do magazynu i ukradli 12 ton ślimaków winniczków!  Policjanci ze Sztumu zatrzymali w miejscowości Węgry dwóch mieszkańców powiatu malborskiego. Hodowca ślimaków oszacował straty na 20 tys. zł.

fot. Policja: Skradzione ślimaki

 

Dyżurny sztumskiej jednostki we wtorek rano został powiadomiony o kradzieży z włamaniem w miejscowości Węgry. W nocy łupem złodziei padło 12 ton ślimaków winniczków. Kryminalni już kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn na jednym ze skupów ślimaków w Malborku. Mężczyźni sprzedali na nim 2,5 tony skradzionych mięczaków. Chwilę po zatrzymaniu policjanci ustalili też, że resztę skradzionego łupu, mężczyźni przechowywali w drewnianych skrzyniach starej stodoły w miejscowości Chlebówka. Wynajmowali go od szwagra jednego z złodziei.

fot. Policja

Odzyskane ślimaki wróciły do właściciela. Dziś mężczyźni w wieku 28 i 33 lat staną przed sądem. Sztumscy policjanci będą wnioskowali o tymczasowy areszt. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz