W WARSie nie poklikasz

19 maja 2011r. | Drukuj

Wielogodzinne opóźnienia, zaniedbane dworce, zdewastowane pociągi. Lista grzechów największego przewoźnika w kraju, czyli Polskich Kolei Państwowych jest długa. Czy w takim razie, można uprzykrzać życie podróżującym jeszcze bardziej? Okazuje się, że tak. W regulaminie WARSu nadal widnieje zakaz korzystania z… laptopa!

Zgodnie z paragrafem 12 pkt 4 regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt spółki PKP InterCity „w wagonie gastronomicznym zabrania się korzystania z laptopa”. Zakaz wprowadzono dwa lata temu w wyniku skarg podróżnych, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na nagminne blokowanie restauracyjnych stolików przez użytkowników komputerów. Zdaniem oczekujących na zjedzenie posiłku czy wypicie kawy, do pracy na komputerze dużo lepiej, niż ciasne wagony WARS-u nadają się przedziały. To ewenement na skalę światową. Żadna z firm zrzeszonych w International Rail Catering Group (organizacji spółek obsługi restauracyjnej pociągów) nie wprowadziła takiego rozwiązania. Wszędzie podczas posiłku w wagonie gastronomicznym można korzystać z komputera.

fot. sxc.hu

Zainteresowana sprawą grupa parlamentarzystów zwróciła się z zapytaniem do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury. Posłowie pytają o działania, które zamierza podjąć w najbliższym czasie ministerstwo, aby móc zapobiec w przyszłości podobnym, niedorzecznym sytuacjom spornym.

– Osoby, które często odbywają dalekie podróże służbowe czują się pokrzywdzone zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach laptop to narzędzie pracy. Na domiar złego PKP InterCity rozważa rozciągnięcie zakazu na inne elektroniczne gadżety np. tablety czy smartfony – mówi posłanka Agnieszka Pomaska, znana ze swojego zamiłowania do nowych technologii. – Wszelkie próby regulowania takich kwestii są bezcelowe i niepotrzebne, ponieważ równie dobrze, można by zakazać czytania książek, gazet czy używania telefonów komórkowych. – podsumowuje Pomaska.

Rosnące ceny benzyny skłaniają do korzystania z transportu publicznego. Czy przewoźnicy staną na wysokości zadania i wykorzystają szansę jaką mają obecnie przed sobą?


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze