W WARSie nie poklikasz

19 maja 2011r. | Drukuj

Wielogodzinne opóźnienia, zaniedbane dworce, zdewastowane pociągi. Lista grzechów największego przewoźnika w kraju, czyli Polskich Kolei Państwowych jest długa. Czy w takim razie, można uprzykrzać życie podróżującym jeszcze bardziej? Okazuje się, że tak. W regulaminie WARSu nadal widnieje zakaz korzystania z… laptopa!

Zgodnie z paragrafem 12 pkt 4 regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt spółki PKP InterCity „w wagonie gastronomicznym zabrania się korzystania z laptopa”. Zakaz wprowadzono dwa lata temu w wyniku skarg podróżnych, którzy zwracali uwagę przede wszystkim na nagminne blokowanie restauracyjnych stolików przez użytkowników komputerów. Zdaniem oczekujących na zjedzenie posiłku czy wypicie kawy, do pracy na komputerze dużo lepiej, niż ciasne wagony WARS-u nadają się przedziały. To ewenement na skalę światową. Żadna z firm zrzeszonych w International Rail Catering Group (organizacji spółek obsługi restauracyjnej pociągów) nie wprowadziła takiego rozwiązania. Wszędzie podczas posiłku w wagonie gastronomicznym można korzystać z komputera.

fot. sxc.hu

Zainteresowana sprawą grupa parlamentarzystów zwróciła się z zapytaniem do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury. Posłowie pytają o działania, które zamierza podjąć w najbliższym czasie ministerstwo, aby móc zapobiec w przyszłości podobnym, niedorzecznym sytuacjom spornym.

– Osoby, które często odbywają dalekie podróże służbowe czują się pokrzywdzone zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach laptop to narzędzie pracy. Na domiar złego PKP InterCity rozważa rozciągnięcie zakazu na inne elektroniczne gadżety np. tablety czy smartfony – mówi posłanka Agnieszka Pomaska, znana ze swojego zamiłowania do nowych technologii. – Wszelkie próby regulowania takich kwestii są bezcelowe i niepotrzebne, ponieważ równie dobrze, można by zakazać czytania książek, gazet czy używania telefonów komórkowych. – podsumowuje Pomaska.

Rosnące ceny benzyny skłaniają do korzystania z transportu publicznego. Czy przewoźnicy staną na wysokości zadania i wykorzystają szansę jaką mają obecnie przed sobą?


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz