Mamy świetne plaże

27 czerwca 2011r. | Drukuj

Plaża Wschodnia w Ustce,  Koliba w Sopocie, Stogi w Gdańsku, Molo Gdańsk Brzeźno, a także mariny w Gdyni  i Gdańsku – 6 pomorskich obiektów otrzymało Błękitną Flagę. To prestiżowe wyróżnienie za infrastrukturę, czystość i bezpieczeństwo. Na całym świecie przyznano tylko 3,5 tys. takich flag.

fot. archiwum

Tylko sześć pomorskich obiektów nadmorskich będzie miało w tym sezonie prawo oznakować się Błękitnymi Flagami  – potwierdza Jarosław Szczygieł, koordynator  Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce. To plaże w Ustce, Sopocie i Gdańsku – Brzeźnie oraz Stogach. Flagi dostana także porty jachtowe w Gdyni i Gdańsku. W województwie zachodniopomorskim Błękitne Flagi zdobyło 11 obiektów, w tym kąpieliska: Centrum Uznam w Świnoujściu, Pobierowo, Pustkowo, Pogorzelica, Niechorze, Trzęsacz, Mrzeżyno, Plaża Zachodnia w Kołobrzegu, Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim. Prestiżowe wyróżnienie otrzymały  też dwie mariny: Camping Marina PTTK w Szczecinie oraz Basen Północny w Świnoujściu. Na całym wybrzeżu będzie więc  17 flag.  To wprawdzie niewiele, ale warto przypomnieć, że jeszcze trzy lata temu  Błękitne Flagi przyznano zaledwie trzem polskim obiektom.

Właściciel lub administrator ubiegający się o Blue Flag musi udowodnić, że zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i dba o środowisko naturalne. Ważna jest czystość obiektu. Idea Błękitnej Flagi narodziła się w 1985 we Francji. Wówczas przyznano certyfikaty kąpieliskom na Lazurowym Wybrzeżu. Potem pomysł ten uzyskał rangę międzynarodową . Dziś na całym świecie Błękitną Flagę posiada  3,5 tys. nadmorskich obiektów.

fot. gk


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz