Kto zabił fokę?

17 maja 2011r. | Drukuj

Fokę, którą znaleziono martwą na plaży miejskiej w Gdyni, mogli zabić ludzie. Tak twierdzą naukowcy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Zwierzę ma wyraźne ślady uderzenia tępym narzędziem.

fot. internauta

Martwą fokę szarą  znaleźli spacerowicze tydzień temu na plaży w Gdyni, zaledwie kilkaset metrów od nadmorskiego bulwaru.  Zwierzę  mogło zostać zabite przez człowieka, na co wskazuje jej zdruzgotana czaszka – mówią przyrodnicy z WWF Polska i pracownicy fokarium w Helu, którzy badali fokę. – Miała zdruzgotaną czaszkę po jednej stronie głowy i widoczny wylew w oku, które wskazują na silne uderzenie w głowę. Musiało ono zostać zadane tępym narzędziem, gdyż skóra na głowie nie była naruszona – mówi Iwona Pawliczka ze Stacji Morskiej w Helu. – Była młoda i w bardzo dobrej kondycji. – dodaje.

Przyrodnicy zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje, dotyczące martwej foki z Gdyni, by kontaktowali się ze Stacją Morską w Helu. Zabicie tego zwierzęcia jest przestępstwem. Foka szara jest gatunkiem zagrożonym i wciąż rzadko pojawia się na polskim wybrzeżu.


Opublikowano w: Trójmiasto
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz