Szukali dowodów przestępstwa, a znaleźli… krokodyla.

15 maja 2011r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego Słupszczanina znaleźli bardzo rzadkiego afrykańskiego krokodyla krótkopyskiego. Właściciel nie miał pozwolenia na hodowanie gada tego gatunku.

fot. Policja

Policjanci ze słupskiego wydziału kryminalnego w trakcie realizacji jednej ze spraw kryminalnych przeszukiwali wytypowane wcześniej mieszkanie. Po wejściu do jego środka w jednym z pomieszczeń znaleźli terrarium, w którym wylegiwał się 30 cm krokodyl. Okazało się, że okaz ten jest rzadko spotykanym gatunkiem krokodyla krótkopyskiego. Gad ten, jak twierdził jego właściciel znajduje się w tym mieszkaniu od niedawna i został mu podarowany. Wartość zwierzęcia, jak ustalili policjanci, to ok. 2 tys. zł. Krokodyle krótkopyskie pochodzą z Afryki Zachodniej i są zagrożone  całkowitym wyginięciem. Na świecie jest zaledwie kilkadziesiąt tysięcy zwierząt tego gatunku.

fot. Policja

Posiadacze tego typu okazów w Polsce muszą mieć dokumenty rejestracji i legalności pochodzenia, których właściciel mieszkania nie był w stanie okazać policjantom. Sprawą nielegalnego i bezprawnego posiadania krokodylka zajęli się policjanci słupskiego wydziału zajmującego się zawalczeniem przestępczości gospodarczej. Będą ustalać w jaki sposób i z jakiej hodowli trafił w ręce tego mężczyzny. Posiadanie egzotycznych zwierząt ściśle regulowane jest przepisami Konwencji Waszyngtońskiej CITES . Jeśli potwierdzi się że krokodyl pochodził z nielegalnej hodowli, jego właścicielowi za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz