Nergal i dawcy szpiku

15 maja 2011r. | Drukuj

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni trwa akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Macieja i innych”, podczas której można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcję wspiera Nergal, muzyk, który niedawno sam poszukiwał dawcy i przeszedł przeszczep.

fot. namonciaku.pl: Nergal wspiera akcję dawców szpiku

W liczącym ponad 15 mln osób światowym rejestrze lekarzom nie udało się  znaleźć dawcy szpiku dla ciężko chorego Macieja Bukowskiego z Gdyni. Bliscy i przyjaciele mężczyzny zwrócili się o pomoc do Fundacji DKMS Polska, która po brawurowej akcji Doroty Rabczewskiej – Dody jesienią ubiegłego roku znalazła dawcę dla Nergala, czyli Adama Darskiego. Przyjaciele Macieja Bukowskiego mają nadzieję, że ten szczęśliwy scenariusz uda się powtórzyć. Fundacja DKMS Polska wraz z władzami miasta zorganizowała na gdyńskim skwerze Kościuszki (niedziela w godz. 12-20) „Dzień Dawcy Szpiku dla Macieja i innych”. Nergal, znany muzyk metalowy, który sam niespełna pół  roku temu przeszedł przeszczep szpiku, wspiera tę akcję i jest dziś na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Kim jest Maciej Bukowski? Mówi o sobie – „Mam 46 lat. Jestem pogodny i otwarty na życie oraz innych ludzi. Aktywne spędzanie wolnego czasu jest tym, co lubię robić najbardziej. Uwielbiam piłkę nożną, dlatego też jestem zagorzałym kibicem Arki Gdynia. Moją pasją jest żeglarstwo i powiązana z tym sportem marynistyka. Mam kochającą rodzinę i to ona stanowi najważniejszą część mojego życia. Moi bliscy wspierają mnie we wszystkim, co robię. Wspierają mnie również w walce z chłoniakiem, z którym zmagam się od dawna”.

 

fot. Maciej Bukowski


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz