Rajd zabytkowych aut

13 maja 2011r. | Drukuj

W sobotę 14 maja o godz. 10.00 wyrusza z Wejherowa do Gdańska dwudniowy II „Raid Kowala”. Zlot pojazdów zabytkowych połączony z rajdem miłośników techniki motoryzacyjnej odbywać się będzie etapami w Wejherowie, Lęborku oraz na terenie Kuźni Wodnej w Gdańsku Oliwie. Łączna trasa rajdu to 150 km.

fot. oldtimery.com

II RAID KOWALA to zlot pojazdów zabytkowych jak i spotkanie dla miłośników techniki motoryzacyjnej. Początek imprezy planowany jest  na weekend 14/15 maja 2011 roku, w okolicach Gdańska. Uczestniczyć w imprezie będą pojazdy, które wiosną 2011 roku będą miały co najmniej 25 lat, w stanie oryginalnym, lub możliwie bliskim oryginałowi. Organizatorem imprezy jest Muzeum Techniki – oddział Kuźnia Wodna w Oliwie. Bezpośrednią organizacją imprezy zajmą się osoby, które już wcześniej zdobyły doświadczenie w organizacji podobnych imprez zabytkowo-motoryzacyjnych w ramach Automobilklubu Morskiego w Gdyni oraz osoby z doświadczeniem w organizacji imprez turystycznych w ramach Klubu Neptun w Gdańsku.

Program II Raidu Kowala 2011:

Sobota, 14 maja 2011:

08:00 – 10:00, WEJHEROWO – Miejsce startu II Raidu Kowala – odprawa do rajdu turystycznego na orientację, z itinererem (książka drogowa z instrukcjami dla załóg), na trasie rajdu przewidziano interesujące miejsca do odwiedzenia, historyczne obiekty techniczne takie jak młyny, latarnia morska, obiekty kolejowe, obiekty inżynieryjne. Długość trasy wyniesie ok. 150 km, trasa będzie podzielona na dwa etapy.
13:00 – 15:00, LĘBORK, Meta pierwszego etapu w połowie trasy, zadanie do wykonania przez załogi, start do drugiego etapu.
17:00 – 19:30, Kuźnia Wodna GDAŃSK OLIWA: przyjmowanie załóg na mecie, próba zręcznościowa, ustawianie pojazdów do nocnego pokazu.
19:30 – 24:00, Kuźnia Wodna Oliwa: atrakcje w Kuźni dla załóg i widzów (wystawy, koncerty, pokazy),

Niedziela, 15 maja 2011:

11:00 – 12:00 organizacja pokazu pojazdów zabytkowych na terenie Kuźni Wodnej w Oliwie.
12:00 – 14:00, Kuźnia Wodna Oliwa: prezentacja załóg i pojazdów, konkurs elegancji w strojach z epoki.
14:00 – 15:00, Kuźnia Wodna Oliwa: ogłoszenie wyników Raidu, wręczenie dyplomów i nagród, zakończenie imprezy.


Opublikowano w: MotoGKWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz