Moda na reaktywacje?

13 maja 2011r. | Drukuj

Zapowiada się kolejna reaktywacja oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Tym razem Kaszubi z gminy Dziemiany po wieloletniej przerwie rozmawiali o działalności, osiągnięciach i członkach dawnego Partu oraz planach na przyszłość.

fot. ZK-P

W spotkaniu w Sali Ośrodka Kultury w Dziemianach uczestniczyło ponad 50  miłośników kaszubszczyzny z terenu całej gminy. Tematem przewodnim była reaktywacja działalności oddziału ZK-P po wieloletniej przerwie. Na spotkaniu rozmawiano o poprzednim oddziale, jego osiągnięciach oraz członkach Partu Dzemiónë.

– Na terenie Gminy Dziemiany działa wiele osób zaangażowanych w rozwój kultury kaszubskiej. Aktywnie wspierają ją też instytucje takie jak Ośrodek Kultury, lokalne szkoły, władze gminy. Oddział Zrzeszenia mógłby stać się ogniwem, które połączyłoby wszystkie te strony w celu odnalezienia wspólnej wizji dla rozwoju kaszubszczyzny, wzajemnego wspierania się w poszczególnych projektach, umocnienia wagi kaszubskiej strony Dziemian – powiedziała inicjatorka spotkania i reaktywacji radna Joanna Turzyńska.

 

fot. ZK-P

Podczas spotkania podjęto również wstępne plany dotyczące reaktywacji miejscowego oddziału. Szersze działania rozpoczną się po wakacjach.


Opublikowano w: KościerzynaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz