Pucki projekt nagrodzony

26 października 2010r. | Drukuj

Pucka Akademia Przedszkolaka to najlepszy pomysł w obszarze rozwoju wykształcenia i kompetencji w regionach – tak twierdzą  władze województwa  pomorskiego.

„Wsparcie na starcie – Pucka Akademia przedszkolaka” to projekt współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-5 lat z terenu miasta Pucka. Zakładał on stworzenie punktów z bezpłatna, pięciodniową opieką przedszkolną i pedagogiczną. W ramach projektu oferowano również atrakcyjną edukację, m.in. zajęcia z języka kaszubskiego i rytmiki, a także pomoc specjalisty logopedy.

Projektem objęto 97 dzieci podzielonych na cztery grupy. Na jego potrzeby otwarte zostały dwa punkty przedszkolne przy Al. Lipowej oraz na Placu Wolności w Pucku.

Fot. www.miasto.puck.pl

Projekt zyskał duże poparcie i przychylność rodziców najmłodszych mieszkańców Pucka. Duże zainteresowanie, liczny udział w spotkaniach informacyjnych, a także uśmiechy na twarzach przedszkolaków w trakcie uroczystych inauguracji świadczą o doskonałym wpasowaniu się projektu w realia miasta.

Inicjatywa puckiego magistratu zyskała również uznanie władz województwa. Projekt „Wsparcie na starcie – Pucka akademia Przedszkolaka” otrzymał główną nagrodę w konkursie „Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim – ciekawe pomysły, dobre praktyki” edycja 2010.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaPuck
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz