Kapitan Lechii Łukasz Surma walczy o piłkę / foto: lechia.pl

Piłkarze nożni Lechii Gdańsk odnieśli wczoraj spektakularne zwycięstwo w Kielcach. Miejscowa Korona prowadziła już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że gdańszczanie wrócą do domu bez zdobyczy punktowej, jednak ostatecznie zainkasowali pełną pulę strzelając decydującą bramkę w 90 minucie meczu.

Kielczanie po bramkach Jovanovicia i Niedzielana prowadziła już 2:0. Do końca meczu pozostało niespełna pół godziny i chyba nawet najbardziej zagorzali fani biało-zielonych stracili wiarę w korzystny rezultat. Impulsem do odrabiania strat okazała się samobójcza bramka obrońcy Korony Pavola Stano w 67. minucie. Kwadrans później był już remis, a bardzo ładnym uderzeniem popisał się kapitan gdańszczan Łukasz Surma. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami po składnej akcji całego bramkę zdobył Paweł Nowak. Co ciekawe zawodnik ten w tym sezonie strzelił cztery gole w tym trzy w samych końcówkach. Dzięki zwycięstwu Lechia pozostaje w bezpośrednim kontakcie ze ścisłą czołówką ligowej tabeli. Do drugiej Jagielonii traci dwa punkty, z kolei do trzeciego Śląska punkt.

Skrót meczu Korona – Lechia

Zgoła odmienne nastroje panują w Gdyni. Arka w 26. kolejce poniosła, bowiem jedenastą porażkę w tym sezonie. Tym razem pogromcami podopiecznych Frantiska Straki okazali się piłkarze Ruchu Chorzów, którzy prowadzili już od 6. minuty spotkania za sprawą gola Łukasza Janoszki i przez całe dziewięćdziesiąt minut prezentowali dojrzały i mądry futbol. Udokumentowali to drugim trafieniem autorstwa Macieja Jankowskiej w 66. minucie. Arkowcy w wyniku zwycięstwa Cracovii w Bytomiu nad Polonią spadli na ostatnie miejsce w tabeli zmniejszając tym samym szansę na utrzymanie ligowego bytu.