Wielki remont śródmieścia

11 maja 2011r. | Drukuj

Nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa, zieleń, elementy małej architektury oraz stylowe schody – tak będzie już wkrótce wyglądała ulica Wałowa w Wejherowie. Remont tej części miasta jest II etapem rewitalizacji śródmieścia i kosztuje prawie 6 mln zł.

 

fot. UM Wejherowo

Ulica Wałowa ma stać się ozdobą śródmieścia Wejherowa.  – To  jedna z największych inwestycji w Wejherowie w ostatnich latach. Obejmuje prace na odcinku od ul. 12 Marca (przy rzece Cedron) do ul. Sobieskiego (zakręt do ZUS). Jej koszt to 5,8 mln zł, z czego 50 proc. władze miasta pozyskały z Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki i płyt granitowych. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a także sieć gazowa i elektryczna. Na budynkach umieszczone zostaną stylowe latarnie. Powstaną elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, pergole. Po uzyskaniu zgody właścicieli nieruchomości miasto wyburzyło stare szopy, które szpeciły otoczenie. Budowane są także schody, które połączą uliczkę przy ZUS, z ulicą Wałową.

 

fot. UM Wejherowo

W ramach inwestycji powstaje także przy ul. Srebrny Potok duży parking. Tam także zostanie wykonane oświetlenie oraz zagospodarowane fragmenty zieleni. – Chcielibyśmy, aby ulica była deptakiem z elementami zieleni, dopuszczony będzie także ruch rowerowy – dodaje prezydent.

W grudniu 2009 r. zakończono I etap modernizacji ul. Wałowej i terenów przyległych. Prace prowadzone były przy ul. Rzeźnickiej,  na końcu ul. Wałowej, na ul. Dąbrowskiego i Północnej. Dzięki tej inwestycji już we wrześniu śródmieście zyska nowy wygląd.

fot. UM Wejherowo

 


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Wydaje mi się ze Prezydent Miasta Wejherowa Pan Krzysztof Hildebrandt swoimi dokonaniami mam na myśli całkowite zaangażowanie się w rozwój swojego rodzinnego miasta nie odbiega popularnością od Prezydenta Gdyni Pana Szczurka i w następnych latach też wygra wybory. Nasze Miasto coraz bardziej zaczyna mi przypominać takie małe Miasteczka z duszą jakie są nad morzem sródziemnym powodzenia i wytrwałości życzy mieszkanka teraz Wejherowa Agnieszka

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze