Hard rock, szybkie łodzie i policja [WIDEO]

11 maja 2011r. | Drukuj

Mają nowoczesny sprzęt oraz zapał do pracy. Swoje możliwości postanowili pokazać na efektownym filmie, który umieścili w Internecie. Mowa o policyjnych wodniakach z Gdańska, którzy właśnie rozpoczęli letni sezon.

Policjanci z referatu prewencji na wodach i terenach przywodnych, jak każdego roku dbają o utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w aż 120 kilometrowym gdańskim obszarze wodnym.

fot. KMP

W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaż i kąpielisk, a w tym na użytkowników skuterów wodnych oraz na stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu motorowodnego. Oprócz tego, policjanci przeprowadzają akcje ratownicze oraz poszukiwania osób zaginionych. Zabezpieczają również imprezy masowe m.in. regaty wioślarskie, wyścigi szybkich łodzi motorowych, czy skuterów wodnych.

Jak działają pokazali na stworzonym przez siebie filmie:

[youtube_sc url=http://youtu.be/ZgqeW3v8BTY]

Do dyspozycji wodnych policjantów jest pięć łodzi: typu Harpun 550, łodzie hybrydowe – Parker 630, oraz najnowszy nabytek zakupiony przy udziale Funduszu Norweskiego – Sportis K 10500, przeznaczony do ratownictwa w trudnych warunkach.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz