Adam Dosz uznawany jest za jeden z największych talentów tenisa stołowego w Polsce / foto: pogonlebork-ts.pl

Zawodnik Tarnaeben Pogoni Lębork Adam Dosz zdobył dwa medale na rozegranej przed kilkoma dniami XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym, będącej nieoficjalnymi mistrzostwami kraju kadetów. Młody lęborczanin kolejne szczeble turniejowej drabinki pokonywał bez najmniejszych problemów. W pierwszym meczu ograł Sebastiana Jemilianowicza (LUKS Wierzbięcin) 4:1, w 1/8 finału wygrał z Bartoszem Gizą (KS Bronowianka Kraków) 4:0, w ćwierćfinale odprawił z kwitkiem innego zawodnika z Krakowa  Jana Kaczora 4:0. W półfinale stanął naprzeciwko Jakuba Masłowskiego (UKS Zarabie Myślenice) i jemu również nie dał większych szans wygrywając 4:1 dzięki czemu awansował do finału. Tam niestety uległ Patrykowi Zatówce (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:4 z którym doskonale zna się z reprezentacji Polski swojej kategorii wiekowej. Niepowodzenie w finale gry pojedynczej Adam Dosz powetował sobie finałem debla w którym wraz z Szymonem Burkiem (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) ograł Patryka Zatówkę i Damiana Krefta (MRKS Gdańsk) 3:0.

Przypomnijmy, że Adam Dosz wraz z drugim zespołem Pogoni Lębork nie tak dawno uzyskał awans do drugiej ligi notując w całych rozgrywkach bilans: 40 zwycięstw – 4 porażki.