Torey Thomas rozegrał dzisiaj najlepsze spotkanie w sezonie / foto: plk.pl

Koszykarze Asseco Prokomu remisują w serii finałowej Tauron Basket Ligi po dwóch inauguracyjnych meczach z Turowem Zgorzelec 1:1. Podopieczni Tomasa Pacesasa po sobotnim zwycięstwie również i w dzisiejszym meczu byli faworytami. Tym razem napotkali jednak bardzo silny opór zgorzelczan, którzy rozegrali kapitalne zawody i odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo 81:66.

Gdynianie niezwykli przegrywać przed własną publicznością, jednak dzisiaj nie mieli wiele do powiedzenia. Co prawda pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana, ale dwie następne należały do koszykarzy Turówa, którzy zdominowali walkę na tablicach. Podobnie jak w pierwszym meczu tak i w tym dzisiejszym rywalizacja w zbiorkach okazała się kluczem do sukcesu. Czwarta kwarta to ataki gdynian, które pozwoliły jedynie zniwelować rozmiary porażki.

Wśród przyjezdnych najlepszym zawodnikiem był Torey Thomas. Zanotował na swoim koncie 31 punktów, a dodatkowo zaliczył 8 asyst. W Asseco Prokomie najwięcej punktów nazbierali Daniel Ewing (15) i Robert Witka (14).

Kolejne dwa spotkania finału rozegrane zostaną w Zgorzelcu. Pierwsze z nich już w czwartek 12. maja o godzinie 18:00.

Asseco Prokom Gdynia – PGE Turów Zgorzelec 66:81 (16:18, 8:21, 18:27, 24:15)

Asseco Prokom: Ewing 15 (3×3), Witka 14 (4×3), Szczotka 4, Varda 2, Eldridge 1 – Widenow 10 (3×3), Szubarga 8 (2×3), Woods 7, Hrycaniuk 5, Adams, Frasunkiewicz, Burrell

PGE Turów: Thomas 31 (3×3, 8as), Kickert 15 (3×3), Wysocki 13 (1×3), Tomaszek 7, Jackson 2 (8zb) – Kuebler 13 (3×3), Zigeranović, Bukowiecki, Jarmakowicz, Gabiński, Bochno